کیمیا زهرآگین برتر > مقالات در مورد عقرب > قیمت خرید و فروش، وزن و محل زندگی عقرب امپراطور در ایران - زهرآگین

قیمت خرید و فروش، وزن و محل زندگی عقرب امپراطور در ایران

نام علمی :pandinus imperator

                                      نام انگلیسی: emperor scorpion

                                                                            نام فارسی :عقرب امپراطور یا شاه عقرب

آپدیت شده ۹۹/۰۲/۲۴

توضیحات برای عکس ثبت نشده

عقرب‌ها روز به روز طرفداران بیشتری بین علاقه‌مندان عقرب و حیوانات خانگی پیدا میکنند و در این میان عقرب امپراطور جذابیت ویژه ای نسبت به دیگر عقرب ها دارد شاید نتوان در بین عقرب ها عقرب امپراطور را در دست نگه‌داشت ولی عقربهای امپراطور موجوداتی بسیار آرام و باوقار، تمیز و ساکت در میان عقرب ها هستند. ساده بودن نگهداری از عقربها و همچنین سادگی نگهداری عقرب امپراطور نیز یک مزیت ویژه در نگهداری این نوع عقرب به عنوان حیوان خانگی یا پت (pet) محسوب می گردد.


هدیه ویژه ما به شما

                                                                                                            pdf آموزش درآمد زایی میلیونی از زهر عقرب


عقرب‌امپراطور در بین نژادهای مختلف کژدم آنچنان خطرناک محسوب نمی شود.درد نیش عقرب امپراطور مانند نیش یک زنبور عسل است و معمولا به مراقبت پزشکی نیازندارد.هرچند در بعضی افراد به دلیل حساسیت به زهر عقرب (شبیه حساسیت به نیش زنبور) امکان خطر وجود دارد .برای بعضی افراد گاز گرفتن عقرب امپراطور با شاخک‌های جلوش یک کار جالب محسوب می شود و به این شیوه با عقرب امپراطور بازی می کنند اما این گاز گرفتن هم می تواند مانندگاز گرفتن دیگر عقرب ها دردناک باشد. عقرب امپراطور را نباید با دست گرفت. در مرحله اول بدلیل خطر نیش زدن عقرب امپراطور و دلیل دوم این است که عقرب امپراطور مانند دیگر عقرب ها اصلا دوست ندارد در دست انسان قرار گیرد و با اینکار عقرب امپراطور دچاراضطراب می گردد.در صورت نیاز برای گرفتن عقرب امپراطور (مثلا در هنگام تمیز کردن قفس) باید از پنسی که دو شاخک آن بوسیله پارچه نرمی پوشیده شده استفاده کرد وبه ان عقرب ایرانی نزدیک شد برای گرفتن عقرب امپراطور انتهای دم با پنس گرفته می شود. عقرب امپراطور عقرب بزرگی است که حدود ۶ اینچ طول دارد.رنگ این عقرب سیاه است(همراه با سایه ای سبز یا قهوه ای)که دارای دو شاخک چنگکی می باشد.در بین عقربها،عقرب امپراطور بسیار رام می باشد.با این حال گرفتن عقرب امپراطور با دست پیشنهاد نمی شود.

محل زندگی عقرب امپراطور در ایران

درست کردن یک محیط مناسب مهمترین مسئله در نگهداری از عقرب امپراطور است.تامین گرما و رطوبت مناسب یک مسئله حیاتی برای عقرب می باشد. عقرب امپراطور را می توان به تنهایی یا بصورت گروهی نگهداری نمود.اگر از بیش از یک عقرب امپراطور نگهداری می کنید به یک ظرف بزرگتر برای نگهداری نیاز دارید.بهتر است حداقل یک جفت مخفیگاه بیشتر از تعداد عقرب امپراطور هایی که نگاه می دارید داشته باشید تا هر عقرب امپراطور بتوانند یک جای مخصوص خود داشته باشند.اگر نشانه ای از درگیری بین عقرب ها دیده شد بهتر است آنها را جدا کنید.


عقرب امپراطور بومی آمریکا بوده اما در ایران نیز برخی شروع به نگهداری و پرورش عقرب  امپراطور میکنند. این عقرب در محیط های گرم و مرطوب زندگی می کند.همه عقرب ها شبگرد هستند.اینها فاکتور هایی است که موقع ساخت یک محیط برای کژدم ها باید رعایت گردد.آکواریم های شیشه ای بهترین گزینه برای نگهداری کژدم ها می باشد.این آکواریم باید دارای یک درپوش محکم و مطمئن باشد.برای یک کژدم حدود۳۸ لیتر فضا کافی می باشد.ولی برای یک گروه عقرب به فضای بشتری(۷۵ تا ۱۱۵ لیتر) نیاز می باشد.البته به این نکته دقت نمائید که بزرگ بودن بیش از اندازه محل زندگی عقرب باعث می شود عقرب ها در صید شکار دچار مشکل شوند .در مورد درست کردن کف آکواریم نظرات متفاوتی وجود دارد.بعضی از خاک برای کف آکواریم استفاده می کنند گروهی دیگر مقداری برگ وچوب را ترجیح می دهند.مهم نیست از چه موادی برای کف آکواریم استفاده می کنید در هر صورت آنچه مهم می باشد این است که عمق آن برای زندگی عقرب باید به اندازه ای باشد که عقرب امپراطور به راحتی بتواند برای خود پناهگاهی حفر کند (۸ تا ۱۵ سانتیمتر)

تکه هایی از پوست درخت،سنگهای صاف ،وگلدان گل برای تامین پناهگاه عقرب امپراطور استفاده می شود.استفاه از تکه های خزه بر روی لایه کف محیط برای حفظ رطوبت مفید مورد نیاز عقرب کافی می باشد.عقرب ها موجودات منظمی نیستند عقرب دکوراسیون کف اکواریوم را به هم می ریزند.بهتر است از مرتب کردن مداوم کف آکواریوم عقرب اجتناب کنید تا عقرب امپراطور دچار استرس نشوند.محیط نگهداری عقرب امپراطور باید رطوبت بالایی داشته باشد.خاک کف آکواریوم عقرب باید کمی نم داشته باشد اما نباید خیس باشد.اگر بر روی مواد کف آکواریوم عقرب قارچ دیده شود یا دیواره آکواریوم عقرب خیس باشد می توان گفت که رطوبت محیط زندگی عقرب بیش از اندازه بالاست.


دمای محیط عقرب امپراطور همچون دیگر عقربهاباید متغییر و بین ۲۱ تا ۳۲ درجه سانتیگراد باشد.عده ای پیشنهاد می کنند که گهگاه دما ی زیستگاه این عقرب تا ۳۷ درجه سانتیگراد نیز بالا رود.متغییر بودن دما برای تنظیم دمای بدن عقرب امپراطور لازم می باشد.برای بوجود آوردن شرایط زندگی این عقرب می توان از یک شبکه تولید کننده گرما در زیر لایه کف آکواریم استفاده نمود.این شبکه نباید بیش از یک سوم کف آکواریم عقرب را در بر گیرد تا عقرب امپراطور بتواند بسته به میل خود از محیط گرمتر به محیط سردتر تغییر مکان دهد.همیشه بوسیله چند دماسنج در نقاط مختلف آکواریم این عقرب دما را بازبینی کنید تا دما همیشه در حد مطلوب برای عقرب باشد.بدلیل شبگرد بودن عقرب نیازی به نور ماوراء بنفش نیست . ترجیحا باید از یک دوره روشنائی و تاریکی متناوب برای محیط نگهداری عقرب امپراطور استفاده نمود که زمان تاریکی آن اندکی از زمان روشنائی بیشتر باشد. در محیط طبیعی عقرب ها گونه های مختلفی از بی مهرگان مانند حشرات ،بند پایان و حتی مهره دارانی مثل مارمولکهای کوچک را می خورند.در اسارت رژیم غذایی عقرب ها یک رژیم غذائی شامل جیرجیرک به همراه کرم و بید مناسب می باشد.یک عقرب امپراطور بالغ به۳ تا ۶ جیرجیرک بالغ در هفته نیاز دارد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

.جیرجیرک ها باید از مواد مغذی تغذیه کرده باشند تا این مواد به عقرب ها منتقل گردد.می توانید به غذای جیرجیرکها مکملهای معدنی و ویتامین اضافه نمائید.عقرب ها در شب غذا می خورند توجه داشته باشید که شرایط غذا خوردن عقرب را آنگونه که در محیط طبیعی وجود دارد فراهم آورید.یک ظرف آب کم عمق(آنقدر که عقرب در آن غرق نشود) نیز در محیط نگهداری عقرب باید قرار داده شودتا عقرب هنگام تشنگی اب بنوشد


عقرب امپراطور ایرانی که به نام عقرب امپراطور سیاه هم خرید و فروش میشود

عقرب امپراطور در ایران

امروزه عقرب ها هم گونه ای حیوانات خانگی محسوب می گردند و گونه های مختلف عقرب طرفداران خاص خود را دارند. عقرب امپراطور (Emperor Scorpion) نیز یکی از رام ترین عقرب هایی می باشد که در اسارت از آن عقرب نگهداری شده است. عقرب امپراطور گونه ای پر طاقت و آرام می باشند و نگهداری از عقرب امپراطور آسان خواهد بود. این نوع عقرب ها بسیار جذاب هستند و بسیار راحت تر از سایر همنوعانشان می توانید از عقرب ایرانی نگهداری کنید. حتی یک گونه ایده آل برای افراد مبتدی و افراد بی‌ تجربه به حساب می آیند. در ادامه این مطلب تیم زهرآگین بیشتر آنها را معرفی خواهید کرد و در مورد نگهداری از آن کژدم ها با شما صحبت می کنیم.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

عقرب امپراطور آفریقایی

عقرب امپراطور آفریقایی قابل شناسایی ترین و مرسوم ترین بی مهره ی نگهداری شده همانند عقرب در اسارت می باشد . چند هزار نوع از عقرب امپراطور از توگو و گانا ( کشوری در آفریقای غربی ) وارد بازار فروش حیوانات خانگی شده اند و بسیار معروف گشته اند. حتی برنامه های تلویزیونی هم از ظاهر درنده ی عقرب امپراطور بزرگ سو ء استفاده می نمایند . عقرب های امپراطور ، عقرب هایی سیاه بزرگ و براق می باشند که ان عقرب ها چنگک هایی حجیم و همین طور بدن و دمی ضخیم و تنومند دارند. عقرب امپراطور با وجود ظاهر ترسناکش نیش سستی دارد و در صورتی که فردی را دچار عقرب گزیدگی کند ، تنها موجب یک درد موضعی خواهد شد و این درد ی که ناشی از نیش عقرب است پس از چند دقیقه از بین خواهد رفت.


آشنایی با عقرب امپراطور :
عقرب امپراطور به صورت وحشی در غرب آفریقا در گینه ، لیبریا(Liberia) ، توگو(Togo) ، غنا(Ghana)، چاد(Chad) ،بنین(Benin) ،ساحل ایوُری(Ivory Coast) ، نیجریه ، سنگال ، سیرا لئون (Sierra Leone) و در منطقه ی کونگو پراکنده هستند . حدودا اندازه ی یک عقرب امپراطور بالغ به ۱۳ الی ۲۰ سانتی متر ( در حدود ۵ الی ۸ اینچ ) می رسد. آن عقرب ها به طور طبیعی در سنین ۴ سالگی به بلوغ جنسی خواهند رسید ، اما احتمال این وجود دارد که در اسارت این گونه عقرب از سن یک سالگی هم به بلوغ برسند. در صورت نگهداری صحیح از این عقرب تا ۴ سال هم عمر خواهند کرد.

رفتار و روابط عقرب امپراطور

معمولاً عقرب ها گوشه گیر می باشند، اما عقرب امپراطور اندکی با سایر گونه های عقرب تفاوت دارد. عقرب های امپراطور نابالغ با مادران خود باقی می مانند و حتی شما می توانید آن عقرب ها را مانند عقرب های بالغ در گروه‌ های سه تایی و یا حتی بیشتر نگهداری کنید. امکان دارد آن عقرب ها با هم بجنگند و این مسئله اغلب بر سر یک جیر جیرک اتفاق می‌افتد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که به آن عقرب ها غذای کافی داده‌ اید. همچنین بهتر است مخفیگاه‌ های بیشتری جهت مخفی شدن آن عقرب ها ، نسبت به تعداد عقرب های خود آماده نمایید.


نگهداری از عقرب امپراطور خانگی

نگهداری از عقرب امپراطور خانگی مطمئنا این گونه ی بزرگ و مهاجم عقرب ، علاقه ی زیادی به موش ها به عنوان غذا دارد . اما توصیه ی ما این است که حتی در تغذیه ی عقرب های امپراطور بالغ نیز جیره ی غذایی متنوعی را متشکل از ملخ ، جیر جیرک های بالغ و لارو تنبریو برای ان عقرب هاقرار دهید، اما می توانید برخی اوقات ( یک الی دو بار در ماه ) از موش نیز برای تغذیه ی ان عقرب هااستفاده نمایید. این تنوع غذایی شباهت زیادی به تغذیه آن عقرب ها در طبیعت دارد و موجب افزایش طول عمر آن عقرب ها خواهد شد. عقرب امپراطور در سوراخ های زیر زمینی و در مناطق جنگلی مرطوب زندگی می کنند.آن عقرب ها می توانند در تراریومی با حجم ۲ الی ۱۵ گالون نگهداری گردند (البته این مسئله بسته به تعداد عقرب ها خواهد داشت). آن عقرب ها با رطوبت ،میانه خوبی دارند

توضیحات برای عکس ثبت نشده

عقرب امپراطور کجا زندگی میکند

محل زندگی کژدم امپراطور یک زیرلایه از شن مرطوب خزه خشک شده می باشد ومحل زندگی عقرب امپراطور باید متناسب با خود این گونه عقرب باشد و همینطور لایه روی با پوشش درخت سرو (مالچ) پوشانده شود .محل زندگی عقرب امپراطور با حداقل عمق ۸ سانتی متر یعنی تقریباً سه اینچ (۱۰ الی ۱۵ سانتی متر یعنی ۴ الی ۶ اینچ بهتر خواهد بود) بهترین محل زندگی عقرب امپراطور برای آن گونه عقرب ها و باب میل عقرب امپراطور بایدباشد. محل زندگی عقرب امپراطور در صورتی که لایه زیرین مناسب باشد، عقرب ها در محل زندگی عقرب امپراطور سوراخ های عمیقی در آن حفر می کنند.عقرب ایرانی به رطوبت و گرما در محل زندگی عقرب امپراطور علاقه مند می باشند،بهترین شرایط محل زندگی عقرب امپراطور برای نگهداری از آن ها این است که دما را در حدود ۲۴ الی ۲۸ درجه ی سانتیگراد و رطوبت را ۴۵ الی ۵۵ درصد در محل زندگی عقرب امپراطور نظر بگیرید.


شاید عقرب امپراطور رام ترین عقرب، نسبت به سایر گونه های عقرب که در اسارت نگهداری می شوند باشد و همچنین رسیدگی به عقرب امپراطور ها از تمامی آن عقرب ها آسان‌ تر خواهد بود. این عقرب در کوچکترین نیاز برای پاسخ به یک محرک (استرس) چنگگ های قوی و بزرگ آن عقرب ها به شکل کاملا آشکاری ، به صورت آرام آرام فشرده خواهد شد. چنگگ ها ی این عقرب قادرند کف دست شما را بدون هیچ مشکلی گرفتار سازند. عقرب ها در صورتی که تعقیب گردند و یا دنبال شوند، معمولا عصبانی شده و تلاش می کنند با چنگک های خود مهاجم را گاز بگیرند. همراهان همیشگی زهرآگین توجه داشته باشید که گاز آن عقرب ها بسیار قوی می باشد و وگاز این عقرب می تواند تا حد بسیار زیادی دردناک باشد ، البته نیش عقرب های امپراطور سست می باشد و تا هنگامی که با بی دقتی آن عقرب ها را در دست نگیرید و یا ان عقرب ها را بلند نکنید، تمایلی به نیش زدن نخواهند داشت.

تولید مثل و زایمان عقرب امپراطور

تولید مثل عقرب امپراطور

عقرب امپراطور تولید مثل عقرب امپراطور بین سن دو تا سه سالگی به بلوغ جنسی تولید مثل عقرب امپراطور می رسند. پرورش عقرب ممکن است جهت تولید مثل عقرب امپراطور در هر زمانی از سال رخ دهد، تا زمانی که تولید مثل عقرب امپراطور شرایط گرم و مرطوب وجود دارد. عقرب امپراطور تولید مثل عقرب امپراطور نریک اسپرماتوفور رابرروی زمین سپرده وپس ازآن عقرب امپراطور نر تولید مثل عقرب امپراطور قرار می گیرد. هنگامی که عقرب امپراطور ماده در موقعیت تولید مثل عقرب امپراطور قرار دارد، اسپرماتوفور را برداشته و جهت تولید مثل عقرب امپراطور آن را درون دهانه تناسلی خود برای تولید مثل عقرب امپراطور قرار می دهد. دوران بارداری در تولید مثل عقرب امپراطور می تواند تا زمانیکه تولید مثل عقرب امپراطور انجام شود طول بکشد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

عقرب ها زنده زا هستند. با وجود این، برخی محققان عقرب هایی که نوزاد عقرب ها پوشش جنینی ندارند، زنده زا و آنهایی را که پوشش جنینی دارند، تخم زنده زا دانسته اند. عقرب باردار شکمی متورم دارد و در حالت پیشرفته تر بارداری، می توان جنین ها را در دیواره ی جانب شکم، به ویژه در نیمه ی خلفی مزوزوما مشاهده کرد. مدت باروری بسته به نوع عقرب (کژدم)متفاوت و معمولاً بین ۲ تا ۴ ماه است. زمان خروج نوزاد عقرب ها نیز بر اساس نوع رشد جنین از یک ساعت تا ده روز گزارش شده است. عقرب ها معمولاً در فاصله ی نیمه ی تابستان تا نیمه ی پاییززاد و ولد می کنند.


زایمان عقرب امپراطور:

 عقرب امپراطور ماده بالغ می تواند ۱۵ تا ۲۰ نوزادعقرب را در زایمان عقرب امپراطور به دنیا آورد. نوزاد عقرب بعد از زایمان عقرب امپراطور معمولا این عقرب هاهنگام زایمان عقرب امپراطور حدود ۲ تا ۳ سانتیمتر هستند و یک رنگ سفید برفی در زایمان عقرب امپراطور دارند. در طی چند هفته اول زایمان عقرب امپراطور، عقرب امپراطور نوزادعقرب خود را جهت زایمان عقرب امپراطور بر روی عقرب امپراطور مادردر زمان زایمان عقرب امپراطور حمل میکند. در حالی که زایمان عقرب امپراطور بر روی پشت او، نوزاد عقرب از زایمان عقرب امپراطور طعمه شدن وخورده شدن توسط عقرب امپراطور مادر بعد از زایمان عقرب امپراطور در امان است. همانطور که بعد از زایمان عقرب امپراطور عقرب امپراطور کودک بالغ است، رنگ آنها بعد از زایمان عقرب امپراطور را از سفید برفی تا قهوه ای می شود، و در نهایت ان عقرب رنگش به سیاه رنگ تغییر می کند. آن عقرب ها بعد از زایمان عقرب امپراطور شروع به پایین آمدن از پشت مادر خود می کنند و شروع به غذا خوردن می کنند. هنگامی که نوزادعقرب  بعد از زایمان عقرب امپراطور از پشت عقرب مادر حرکت می کنند، می توانند بعد از زایمان عقرب امپراطور از قفس عقرب مادر خود خارج شوند و بعد از زایمان عقرب امپراطور به قفس خود منتقل شوند و بعد از زایمان عقرب امپراطور به رشد خود ادامه دهند.

عقرب امپراتور پس از یک دوره حاملگی متغیر که می تواند چندین ماه طول بکشد نوزادعقرب خودرابه دنیامی آورد.. از آنجا که بارداری این عقرب طولانی است، افرادی که عقرب امپراتور دارند ممکن است پس از گرفتن عقرب، بادیدن نوزاد عقرب شگفت زده شوند. عقرب ها به راحتی در اسارت زایمان می کنند.تشخیص حاملگی در عقرب امپراتور می تواند بسیار دشوار باشد واینکه عقرب امپراطورعصبانیتش عصبانیت نیست. در مراحل بعدی حاملگی، غشاء درونی بین سفید (غشاء بین صفحات که بخش هایی از شکم را تشکیل می دهند) به عنوان شکلی از شکم بزرگ رشد می کنند. در برخی از عقرب ها، شما حتی قادر به دیدن توده های سفید در داخل شکم هستید، اما در عقرب امپراتور این مشکل به دلیل ضخامت غشاء است. اندکی قبل از زایمان عقرب ، اغلب عقرب ماده ها بی قرار می شوند و این بی قراری عقرب باعث می شود که رفتار ناپایدار داشته باشد.عقرب ماده می تواند در این زمان از تغذیه خودداری کند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

تجارت زهر عقرب در دنیا یکی از پردرآمدترین تجارت‌هاست

حال تیم شرکت کیمیازهرآگین برتر برای نخستین بار در مرکز کشور عزیزمان ایران دوره‌های جامع اینترنتی و مجازی آموزش چگونگی تکثیرعقرب ، پرورش عقرب و زهرگیری از عقرب و مهمتر از همه اولین و تنها کتاب جامع و کامل آموزش چگونگی تکثیر، پرورش و زهرگیری از عقرب به نام «ترسناک متمول» را ارائه کرده است. این دوره ها با همکاری کادرمجرب و پشتیبانان شرکت کیمیازهرآگین برتر برگزار می‌شود. تاکنون چندین دوره از این کلاسها توسط شرکت کیمیازهرآگین برتر به صورت غیرحضوری و مجازی با استقبال تعداد زیادی از علاقه‌مندان به پرورش عقرب برگزار شده و همچنان نیز این دوره های عقرب شناسی درحال برگذاری است. لازم به ذکر است چون طبق دستورالعمل جدید سازمان حفاظت از محیط زیست کشور گواهینامه های مهارت، دیگر ملاک این سازمان جهت اعطای مجوز نیست ،لذا این شرکت دیگر گواهینامه مهارت به نام شخص دوره دیده صادر نمیکند. شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها از سراسر کشور بوده و همه علاقه‌مندان می‌توانند با کسب مهارت و حمایت و پشتیبانی تیم مشاوران زهرآگین از راهنمایی و مشاوره نسبت به راه‌اندازی مزرعه پرورش عقرب خود اقدام کنند. درآمدزایی با زهر عقرب در دنیا یکی از پردرآمدترین تجارت‌هاست و استحصال و فروش زهر عقرب در فعالیت‌های درمانی و پزشکی کاربرد‌های فراوانی دارد. شرکت کیمیازهرآگین برتر، یکی از مبتکران طرح پرورش عقرب و استحصال سم عقرب و تبدیل علم به ثروت و پیشقدم در کارآفرینی است.


لازم به ذکر است، عقرب‌ ها در مناطق گرم زندگی می‌کنند و کشور ما نیز به دلیل قرار گرفتن در منطقه خشک و نیمه خشک تعداد بسیار زیادی از گونه های عقرب را در خود جای داده است، اما افرادی هستند که برای کسب سود بیشتر، زندگی این گونه را به خطر انداخته‌اند

قیمت خرید و فروش عقرب امپراطور

خرید و فروش عقرب امپراطور/قیمت عقرب امپراطور این شغل یکی از نوپا‌ترین شغل‌هاست(خرید و فروش عقرب امپراطور/قیمت عقرب امپراطور) که درآمدزایی از زهرعقرب امپراطور/قیمت عقرب امپراطور عقرب وقیمت میلیونی آن عقرب موجب شده تا جوانان اشتیاق بیشتری برای خرید و فروش عقرب امپراطور/قیمت عقرب امپراطور فعالیت در این حوزه داشته باشند. در ایران ۶۰ گونه عقرب وجود دارد و زهر ۴ نوع آن‌عقرب ها بسیار ارزشمند است و با توجه به اهمیت خرید و فروش عقرب امپراطور/قیمت عقرب امپراطور این موضوع سعی شده است که در کلاس‌های آموزشی خرید و فروش عقرب امپراطور/قیمت عقرب امپراطور به کارآموز از سراسر کشور چگونگی خرید و فروش عقرب امپراطور/قیمت عقرب امپراطور نحوه شناسایی، صید، پرورش عقرب و زهرگیری عقرب  و  به صورت عملی آموزش داده شود


توضیحات برای عکس ثبت نشده

این گونه از عقرب‌ها که از جنگل‌های بارانی غرب «آفریقا» می‌آیند دارای چنگال‌های جلویی بزرگ هستند. به نظر می‌رسد مردم این روزها از چنین چنگال‌هایی نمی‌ترسند و این عقرب‌های امپراتور یکی از رایج‌ترین انواع عقرب‌ها هستندکه مردم به عنوان حیوان خانگی عجیب و غریب نگهداری می‌کنند. طول این عقرب‌ها تا ۲۰ سانتی‌متر می‌رسد و سم‌شان خفیف است. آن ها را می‌توان با ۲۰ دلار خرید و نسبت به سایر گونه‌های عجیب و غریب ارزان‌ترند و فضای کمتری برای نگهداری نیاز دارند. یک خرید باصرفه!برخی شرکت‌ها با استفاده از کارشناسان و اساتید دانشگاه‌ها به برگزاری کلاس‌های پرورش عقرب رو‌ی آورده‌اند. این شرکت‌ها در گذشته مجوز پرورش عقرب و تولید سم مار را داشتند که با همین مجوز اقدام به آموزش‌ درآمدزایی باعقرب از سم عقرب را کرده‌اند که هزینه هر دوره آموزش پرورش عقرب حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان است. در ایران مراکز آموزش پرورش عقرب درشهر‌هایی مانند شیراز، تهران، اهواز، تبریز، کرمان، یزد مشهد و اصفهان وجود دارد.


سم عقرب با وجود اینکه کشنده است؛ اما در ساخت دارو‌های ضدسرطانی، ساخت آنتی بیوتیک و درمان درد‌های مفصلی، ایدز و MS و ساخت دارو‌ها کاربرد دارد و همچنین محققان در مورد استفاده سم عقرب ، در بحث آفت کشی مزارع کشاورزی به نتایج خوبی رسیده اند. عقرب‌ ها در جعبه و در اتاق کاملا ایمنی شده نگهداری می‌شود تا فرار نکنند، سیستم بدن عقرب به گونه‌ای است که روز‌ها می‌خوابد و شب‌ها فعالیت می‌کند؛ چرا که اگر عقرب در روز فرار کند، هیچ وقت در آفتاب نمی‌رود و همان جا پنهان می‌شود و شب بیرون می‌آید .اگر سم عقرب در هوای آزاد بماند، ۵ تا ۶ دقیقه از بین می‌رود. شرایط نگه داری سم عقرب خیلی مهم است؛ البته فعلا در حال تکثیر عقرب هستم؛ اما زمان بهربرداری باید در دمای پایین فریز شود و نیاز به یخچال‌های مخصوص دارد. سم عقرب فریز شده ۲۰ تا ۳۰ روز از بین می‌رود و به همین خاطر سم عقرب مایع را خشک می‌کنند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

عقرب ها دارای چنگال‌های خارداری هستند که در واقع قسمتی از دهان آن‌ها محسوب می‌شود و عقرب ها قادرند که ماده سمی خطرناکی از قسمت عقب بدنشان به طرف مهاجمین بپاشند؛ اما این سم خطرناک در عین اینکه می تواند کشنده باشد و باعث مرگ یکی از ما شود، در عین حال می تواند نجات دهنده انسان ها هم باشد و بر همین اساس در چند سال اخیر زهر عقرب به یکی از پردرآمد‌ترین تجارت دنیا تبدیل شده است. زهر عقرب گرانبهاترین مایع دنیاست که در جهان هر یک گرم آن برابر با ۸۰ میلیون تومان است، بر همین اساس این روز‌ها ما شاهد گسترش درآمدزایی از زهر عقرب  و روغن عقرب  هستیم؛ چراکه بسیار سودآور است.

ثبت نیش مرگبارعقرب امپراطوردر برابر دوربین‌های تصویربرداری پرسرعت

براساس گزارش نیوساینتیست، شکارچی مرگ که مرگبارترین عقرب در جهان به شمار می‌رود، برای اولین‌بار در جهان در برابر دوربین‌های تصویربرداری پرسرعت قرار گرفت تا حمله او توسط نیش مرگبار عقرب به ثبت برسد. مقایسه چندین گونه از عقرب‌ که لحظه حمله آنها به صورت اسلوموشن نمایش داده شده‌است،‌ مشخص ساخت که عقرب‌ ها از چندین حالت حمله برخوردارند. شکارچی مرگ یعنی عقرب سریعترین حمله را دارد،‌ و می‌تواند نیش خود را مانند یک شلاق با سرعت ۱۳۰ سانتیمتر بر ثانیه حرکت دهد. این حرکت مسیری کاملا مشخص داشته و مستقیم بر بدن قربانی که میخواهد دچار عقرب گزیدگی شود فرود می‌آید. عقرب امپراتور، بزرگترین عقرب جهان نیز از چنین حمله‌ای برخوردار است. دیگر گونه‌ها مانند عقرب سیاه که از توانایی پرتاب سم به فاصله‌ای دورتر از خود برخوردار است، در الگویی مدورتر حمله کرده و شکلی O مانند را در هوا ایجاد می‌کنند. به گفته محققان دانشگاه پورتو در پرتغال شکل مختلف دم‌ عقرب ها هریک حملات متفاوتی را ایجاد می‌کنند. برای تصویربرداری از عملکرد عقرب‌ ها در حین حمله،‌محققان سکویی کوچک ایجادکردندکه توسط آیینه‌هاازچهار جهت احاطه شده بود.محققان حمله عقرب‌ ها را ازبالا باسرعت ۵۰۰ فریم بر ثانیه تصویربرداری کردند و سپس با کمک رایانه مدلی سه‌بعدی از آن ایجاد کردند. محققان معتقدند تفاوت در مدل نیش زدن کژدم به این بستگی دارد که عقرب‌ ها تا چه اندازه برای دفاع از خود و یا شکار به نیش خود وابسته هستند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کیمیا زهرآگین برتر می باشد.